Historia rodzinna

Historia rodzinnej firmy JEREMY sięga 1991 roku kiedy to Jeremi Mroczkowski wraz z żoną Izabelą zdecydowali się na stworzenie firmy produkcyjnej w odradzającej się Polsce. Pierwszym produktem była stworzona od zera, autorska maszyna – przesiewacz mąki. Początkowo firma funkcjonowała pod nazwą "Jeremi Mroczkowski i ska", jednak ekspansja na rynki zagraniczne wymusiła zmianę nazwy na prostszą w wymowie "JEREMY". Obecnie JEREMY jest liderem wśród producentów pieców i maszyn piekarniczych i cukierniczych na rynku krajowym i znaną marką na rynku zagranicznym. Znajduje to swoje odbicie w licznie przyznawanych firmie nagrodach i wyróżnieniach, jak również w fakcie, że maszyny JEREMY eksportowane są na cały Świat w tym na wymagające rynki UE. irmę prowadzi już drugie pokolenie Mroczkowskich. Jest ona traktowana jako coś więcej niż biznes. Historia rodziny i firmy wielokrotnie się przeplatają.

Wizjoner

Założyciel firmy, Jeremi Mroczkowski, z wykształcenia inżynier elektryk, był zapalonym i utalentowanym mechanikiem. Uważał, że również w Polsce można produkować maszyny na światowym poziomie. To on wraz z żoną Izabelą założył firmę i był motorem unikalnej w skali światowej prędkości we wprowadzaniu nowych maszyn. Miał marzenie, które konsekwentnie realizował przez kolejne lata swojego życia – od pierwszej prostej maszyny do zaawansowanych rozwiązań przemysłowych.

Otwarcie na świat

Filozofia JEREMY od początku opierała się na eksporcie. Dlatego zainicjowany został wieloletni plan intensywnego uczestnictwa w targach branżowych szczególnie w Europie. Na bazie tych kontaktów nawiązane zostały wieloletnie relacje z firmami z całego świata. Dzięki, którym maszyny JEREMY można znaleźć w najdalszych zakątkach Świata i na wszystkich kontynentach.

Innowacje

Firma od początku zajmuje się opracowywaniem nowych maszyn, wdrażaniem autorskich rozwiązań oraz samodzielną produkcją. Dzięki licznym wdrożeniom JEREMY wprowadził na rynek ponad 30 nowych typów urządzeń i maszyn, wszystkie własnej produkcji i technologii. Daje to rekordową w skali światowej liczbę wdrożeń. Kreatywność firmy odzwierciedlają także opatentowane rozwiązania techniczne, które potwierdzają, unikalność i niekwestionowaną jakość techniczną oferowanych maszyn. Produkowane maszyny spełniają wszelkie normy, w tym PN, EN oraz posiadają niezbędne znaki i certyfikaty. Produkty są nieustannie testowane i udoskonalane, na bieżąco poprawiana jest ich jakość, trwałość i wytrzymałość. Jako pierwsza firma JEREMY wprowadziła na rynek linię maszyn MINIMAX PLUS, innowacyjną w skali światowej linię maszyn z podwojonymi pompami do produkcji ciastek.

Zasady

Firma JEREMY wypracowała jasne i przejrzyste metody działania, zarządzania pracownikami, wiedzą i finansami. Pracownicy, poczynając od konstruktorów, inżynierów, poprzez dział produkcji, sprzedaży i serwisu, aktywnie identyfikują się z firmą i uczestniczą w procesie umacniania marki. Każdy z pracowników codzienną pracą i stałym pogłębianiem wiedzy, składa się na stworzenie produktu na najwyższym światowym poziomie. Proponowane przez nas rozwiązania, to nie tylko najnowocześniejsza technologia i nowoczesne wzornictwo na usługach piekarnictwa i cukiernictwa, to także zrozumienie potrzeb naszych klientów i dopasowanie oferty do indywidualnych wymagań.

Produkty

Piece i maszyny JEREMY są nie tylko niezawodne i trwałe, są także oszczędne i przyjazne dla środowiska. Dzięki bardzo szerokiemu asortymentowi pozwalającemu na objęcie praktycznie wszystkich procesów produkcyjnych możemy zaoferować naszym klientom kompletną paletę produktów, pozwalającą wyposażyć piekarnię lub cukiernię od A do Z. Klienci stawiający na produkty JEREMY uzyskują przewagę rynkową dzięki optymalnej relacji jakości do ceny i fachowemu doradztwu pozwalającemu na optymalne zorganizowanie procesów produkcyjnych. Nasza oferta skierowana jest zarówno do małych i średnich piekarni oraz cukierni jak i do dużych zakładów przemysłowych.

Produkcja

JEREMY dysponuje W bardzo bogatym parkiem maszynowym. Jako jeden z niewielu producentów posiada własny dział obróbki blachy, obróbki skrawaniem i montażu. Daje to możliwość dużego dostosowania się do klienta i bezpośredniego odpowiadania na jego potrzeby. Filozofia produkcji JEREMY opiera się na dostosowaniu do popytu. Dzięki czemu stany magazynowe, zarówno części, jak i gotowych maszyn, są utrzymywane na odpowiednim do potrzeb rynkowych poziomie. Stanowi to niewątpliwą zaletę - koncentrując się na niewielkich partiach produkcyjnych i wytwarzając tylko to, czego życzą sobie klienci, JEREMY wypracowała elastyczność i szybkość reagowania na potrzeby rynku.

Serwis

Naszym klientom zapewniamy profesjonalny serwis oparty na doświadczonej kadrze, stale podnoszącej swoje kwalifikacje. Zapewniamy wsparcie serwisowe na terenie całego kraju, w możliwie najszybszym czasie. Serwis JEREMY to gwarancja: szybkiego montażu, uruchomienia i szkolenia, pełnej obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej oraz profesjonalnego wsparcia technologicznego.

Osiągnięcia

JEREMY jest laureatem wielu nagród za produkowane urządzenia niektóre z nich:

Rok Nazwa targów Nazwa urządzenia Wyróżnienie
2016 POLAGRA-TECH, Poznań Dzielarka do ciasta MAGNAT Złoty Medal
2014 POLAGRA-TECH, Poznań Ubijarka MIXA 170 auto HD Złoty Medal
2010 POLAGRA-TECH, Poznań Ubijarka MIXA auto S Złoty Medal
2008 POLAGRA-TECH, Poznań Pakowarka do pieczywa ATOR Złoty Medal
2005 POLAGRA-FOOD, Poznań Automat do ciastek MINIMAX Złoty Medal
2004 INTERPIEK POLGASTRO, Bydgoszcz Automat do ciastek MINIMAX Złoty Medal
2003 INTERPIEK POLGASTRO, Bydgoszcz Typoszereg miesiarek Złoty Medal
2003 POLAGRA-FOOD, Poznań Krajarka chleba AKRA Złoty Medal
2002 POLAGRA-FOOD, Poznań Miesiarka spiralna z dzieżą rozłączną BIZON Złoty Medal
2001 INTERPIEK POLGASTRO, Bydgoszcz Dzielarko – zaokrąglarka automatyczna SUPRA Auto Złoty Medal
2001 POLAGRA-FOOD, Poznań Dzielarko – zaokrąglarka automatyczna SUPRA auto Złoty Medal