Ekstruder cukierniczy MAXON Trio

Bez kompromisów

MAXON to depozytor/ekstruder o bardzo wszechstronnym zastosowaniu w przemyśle cukierniczym i ciastkarskim. MAXON jest mocną przemysłową maszyną, zaprojektowaną do formowania produktów w strugi do dalszego cięcia, z różnorodnych mas. MAXON wykorzystywany jest zazwyczaj do produkcji batonów lub pralin, także dwu i trzy koorowych (z dwóch lub trzech mas). MAXON został zaprojektowany do współpracy z piecem tunelowym bądź tunelem chłodniczym. MAXON to wytłaczarka i depozytor, która może obsługiwać m.in. tłuste masy cukiernicze, ciasta, masy z dodatkami. Dodatkowo istnieje możliwość stosowania mas wymagających chłodzenia lub grzania. MAXON dzięki możliwości zastosowania różnorodnych akcesoriów, jest urządzeniem elastycznym i umożliwiającym produkcję szerokiej gamy wyrobów.

Trzy kolory masy

MAXON Trio - wersja z potrójną głowicą pozwala na wytłaczanie trzech mas jednocześnie.

Również do cięższych ciast i mas

Zastosowanie unikalnych pomp zębatych pozwala na dozowanie poza standardowymi również ciast i mas twardszych i z dodatkami (np. kawałkami orzechów).

Grzanie i chłodzenie

Dzięki opcjonalnemu płaszczowi wodnemu zapewniającemu równomierny rozkład temperatury, MAXON umożliwia pracę z masami wymagającymi grzania lub chłodzenia.

Szerokość robocza

MAXON może być wykonany w szerokości dostosowanej do istniejących instalacji (pieca tunelowego, tunelu chłodniczego). Dostępne szerokości robocza to 800, 1000, 1200, 1400, 1500 lub 1600 mm.

Dokładność dozowania

Maszyna pozwala na precyzyjne dozowanie zarówno w zakresie ilości podawanego ciasta jak jego pozycji na taśmie.

Wysoka wydajność

Dzięki unikalnej konstrukcji i dużej sile tłoczenia możliwe jest osiągnięcie wysokiej wydajności.

Szerokie możliwości rozwoju

Duży wybór akcesoriów pozwala na rozwijanie maszyny i dostosowanie produkowanego asortymentu do zmieniającego się rynku.

Praca w linii

MAXON współpracuje z innymi urządzeniami (piece tunelowe, tunele chłodnicze) w linii.

Intuicyjne sterowanie

Innowacyjny dotykowy interfejs oparty o ikony (bez tekstu) połączony z mechanicznymi przyciskami pozwala na nieograniczone tworzenie nowych wzorów. Port USB umożliwia zapisywanie i wgrywanie programów przy użyciu zewnętrznej pamięci.

Prosta wymiana narzędzi

Dzięki zastosowaniu specjalnych mechanizmów i przemyślanego wózka, mycie głowicy akcesoriów stało się proste.

Higiena

MAXON wykonany jest z trwałych materiałów, dopuszczonych do kontaktu z żywnością, umożliwiających łatwe czyszczenie.

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się za nami!