Maszyna do ciastek MINIMAX Duo

Maksimum efektu minimum przestrzeni.

MINIMAX jest mocną półprzemysłową maszyną, zaprojektowaną do użytkowania w piekarniach i cukierniach każdej wielkości.

Nastawianie i regulacja odpowiednich parametrów maszyny odbywa się automatycznie, podobnie jak nadzorowanie ruchów i położeń elementów roboczych. Niezawodność i powtarzalność zapewniają silniki indukcyjne oraz dokładne urządzenia kontrolno-pomiarowe.

Możliwości produkcyjne urządzenia podzielono na 5 grup, w których można przygotować po 99 programów. Zastosowanie mechanizmu podnoszenia i opuszczania głowicy (inaczej niż w podobnych urządzeniach) przy unieruchomieniu stołu transportowego, pozwala na rozszerzenie możliwości urządzenia (np. poprzez dostawianie mobilnych stołów o dowolnej długości).

MINIMAX może pracować z częstotliwością do 40 skoków na minutę. Montaż części pompy, leja, mechanizmu obrotu dysz, czy różnego rodzaju dysz jest bardzo łatwy i wykonalny w ciągu kilku minut. Złożenie mechanizmów po umyciu również nie jest skomplikowane. Maszyna może być także wyposażona w mechanizm cięcia drutem.

Dwa kolory ciasta

MINIMAX Duo może dozować do dwóch kolorów ciasta lub ciasto i nadzienie, na zewnątrz lub wewnątrz poprzedniego.

Dozowanie standardowych ciast

Pozwala na dozowanie większości standardowych miekkich i średnich ciast.

Dokładność dozowania

Maszyna pozwala na precyzyjne dozowanie zarówno w zakresie ilości podawanego ciasta jak jego pozycji na tacy.

Wysoka wydajność

Dzięki unikalnej konstrukcji i zaawansowanemu oprogramowaniu optymalizującego ruchy maszyny, możliwe jest osiągnięcie wysokiej wydajności.

Szerokie możliwości rozwoju

Duży wybór akcesoriów pozwala na rozwijanie maszyny i dostosowanie produkowanego asortymentu do zmieniającego się rynku.

Praca w linii

Ruchoma głowica i stała wysokość przenośnika umożliwia współpracę z innymi urządzeniami w tym z drugim automatem Minimax w linii.

Intuicyjne sterowanie

Innowacyjny dotykowy interfejs oparty o ikony (bez tekstu) połączony z mechanicznymi przyciskami pozwala na nieograniczone tworzenie nowych wzorów. Port USB umożliwia zapisywanie i wgrywanie programów przy użyciu zewnętrznej pamięci.
Model Trays widthcm Pojemność lejaL MockW ZasilanieV Wagakg Wymiary zewn. LxWxHcm Typ pompy
MINIMAX Duo 40 40   2,5 230/400V, 50Hz   75 x 120 x 165
MINIMAX Duo 45 45 30+30 2,5 230/400V, 50Hz 270 75 x 120 x 165
MINIMAX Duo 60 60 40+40 2,5 230/400V, 50Hz 320 75 x 120 x 165

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się za nami!