Myjka do pojemników BELGA500

Myjka pojemników przeznaczona jest do szybkiego, półautomatycznego mycia plastikowych i aluminiowych pojemników oraz ich pokryw. Zastosowanie myjki w procesie mycia pozwala ograniczyć zużycie wody, detergentów i energii.

W wersji podstawowej myjka obsługuje pojemniki o rozmiarach 600 x 400 długości i szerokości, a dzięki zastosowaniu regulowanej prowadnicy dociskowej, pojemniki mogą mieć wysokość do 350 mm.

Skuteczność urządzenia wynika z obmywania pojemników z każdej strony, odbywa się to strumieniami wody pod dużym ciśnieniem. Dysze o regulowanym kierunku działania, rozmieszczone są na obwodzie tunelu i zasilane pompą o dużej wydajności. W myjce stosowany jest dozownik środka myjącego, pobiera on określoną jego ilość na litr wody i od razu z nią miesza. Woda może być podgrzana do zadanej na regulatorze temperatury, można myć też ciepłą wodą pobraną z sieci wodociągowej.

Oszczędność myjki bierze się z zamkniętego układu krążenia wody. W celu ochrony komponentów myjki zastosowane jest sito filtracyjne o dużej powierzchni. Dzięki zastosowanej automatyce, woda uzupełniana jest tylko w razie konieczności, a układ grzewczy nie pobierze zbyt dużo energii na utrzymanie zadanej temperatury wody. Dodatkowo, główny zbiornik uzupełniany jest wodą z płukania.

Część płucząca zrealizowana jest za pomocą dysz z zaworami zwrotnymi. Dysze zasilane są wodą z sieci wodociągowej i uaktywniane automatycznie, razem z procesem mycia.

Myjka jest łatwa w obsłudze, a dzięki zastosowaniu prowadnic na górze myjki i zwrotnicy, cała praca może być wykonywana przez jedną osobę.

Opcjonalny moduł suszący jest integrowany z całą myjką, pojemniki trafiają do niego zaraz po płukaniu. Suszenie osiągane jest silnym nadmuchem powietrza, wydobywającym się ze specjalnie zaprojektowanych dysz. Transport pojemników wewnątrz myjki może odbywać się automatycznie przez wszystkie procesy, a prędkość ich przesuwu można regulować.

Stosowanie myjek pojemników w zakładach przetwórstwa spożywczego, nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, lecz także zapewnia należytą czystość mytych pojemników.

Wszystkie podane parametry, funkcje oraz cechy są standardowe i mogą być dostosowane do potrzeb klienta.

Model

BELGA500

Wydajność

do 500 szt./ h

Wymiary LxWxH

250 x 100 x 155 cm

Wysokość z rampą

210 cm

Waga

550 kg

Moc grzewcza

36 kW

Dysze myjące

64

Dysze płuczące

22

Zbiornik wody

420 l

Podstawowe przyłącze prądu

3 fazy, 400V

Maksymalny rozmiar pojemnika

60 x 40 x 35 cm

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się za nami!

 

Zobacz też