Maszyna do kremów HOTMIX

NOWOCZESNY PRODUKT DO SZEROKIEGO ZASTOSOWANIA W CUKIERNIACH, PIEKARNIACH I  PUNKTACH GASTRONOMICZNYCH

Maszyny HOTMIX służą do produkcji oraz przygotowywania ciasta parzonego, kremów, czekolady, pomady, budyniów, musów owocowych, dżemów, polew, sosów, nadzień, mas według własnych receptur, zaparzania mąki, przygotowywania farszy, zaparzania ziaren oraz do wszystkich produktów wymagających równomiernego podgrzania i jednoczesnego i spokojnego wymieszania.

– Proces mieszania prowadzony jest za pomocą specjalnego mieszadła, które wyposażone jest w zbieraki zapobiegające przywieraniu i przypalaniu produktu. Zbieraki zbierają produkt ze ścian i z dna kotła.

– Ogrzewanie odbywa się poprzez olej grzewczy znajdujący się między dwoma ściankami kotła, dzięki czemu ogrzewanie jest bardzo równomierne i masa się nie przypala. Ciepło jest bardzo równomiernie wprowadzane do produktu, do całej jego objętości.

– Maszyna wyposażona jest dodatkowo w trzeci, zewnętrzny płaszcz celem ograniczenia przenikania temperatury na zewnątrz.

– Maszyny posiadają dwie prędkości pracy i możliwość podgrzewania masy do żądanej temperatury max.150oC. Na życzenie klienta istnieje możliwość zablokowania poziomu temperatury maksymalnej, powyżej której operator nie ustawi maszyny.

– Wszystkie elementy mające bezpośredni styk z produktem spożywczym wykonane są z wysokiej jakości stali kwasoodpornej i materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością.

– Uchylny kocioł znacznie ułatwia wylewanie masy i czyszczenie, możliwość wyposażenia kotła w zawór spustowy, który można łatwo zdemontować do czyszczenia.

– Maszyna posiada pokrywę z wlewem umożliwiającym kontrolę procesu i dodawanie składników bez konieczności zatrzymywania maszyny.

– Wszystkie ważne elementy elektryczne wyprowadzone do skrzynki elektrycznej na boku maszyny, celem zabezpieczenia przed wpływem oparów i temperatury.

– Zegar czasu pracy z sygnałem dźwiękowym – praca automatyczna lub manualna,

– Maszyna mobilna – w standardzie na kółkach

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się za nami!