Maszyna do ciastek MINIMAX PLUS Uno

Maksimum efektu minimum przestrzeni.

MINIMAX jest mocną półprzemysłową maszyną, zaprojektowaną do użytkowania w piekarniach i cukierniach każdej wielkości.

Nastawianie i regulacja odpowiednich parametrów maszyny odbywa się automatycznie, podobnie jak nadzorowanie ruchów i położeń elementów roboczych. Niezawodność i powtarzalność zapewniają silniki indukcyjne oraz dokładne urządzenia kontrolno-pomiarowe.

Możliwości produkcyjne urządzenia podzielono na 5 grup, w których można przygotować po 99 programów. Zastosowanie mechanizmu podnoszenia i opuszczania głowicy (inaczej niż w podobnych urządzeniach) przy unieruchomieniu stołu transportowego, pozwala na rozszerzenie możliwości urządzenia (np. poprzez dostawianie mobilnych stołów o dowolnej długości).

MINIMAX może pracować z częstotliwością do 40 skoków na minutę. Montaż części pompy, leja, mechanizmu obrotu dysz, czy różnego rodzaju dysz jest bardzo łatwy i wykonalny w ciągu kilku minut. Złożenie mechanizmów po umyciu również nie jest skomplikowane. Maszyna może być także wyposażona w mechanizm cięcia drutem.

Również do cięższych ciast

Zastosowanie unikalnych pomp zębatych pozwala na dozowanie poza standardowymi również ciast twardszych i z dodatkami (np. kawałkami orzechów).

Dokładność dozowania

Maszyna pozwala na precyzyjne dozowanie zarówno w zakresie ilości podawanego ciasta jak jego pozycji na tacy.

Wysoka wydajność

Dzięki unikalnej konstrukcji i zaawansowanemu oprogramowaniu optymalizującego ruchy maszyny, możliwe jest osiągnięcie wysokiej wydajności.

Szerokie możliwości rozwoju

Duży wybór akcesoriów pozwala na rozwijanie maszyny i dostosowanie produkowanego asortymentu do zmieniającego się rynku.

Praca w linii

Ruchoma głowica i stała wysokość przenośnika umożliwia współpracę z innymi urządzeniami w tym z drugim automatem Minimax w linii.

Intuicyjne sterowanie

Innowacyjny dotykowy interfejs oparty o ikony (bez tekstu) połączony z mechanicznymi przyciskami pozwala na nieograniczone tworzenie nowych wzorów. Port USB umożliwia zapisywanie i wgrywanie programów przy użyciu zewnętrznej pamięci.

Prosta wymiana narzędzi

Wymiana opraw i matryc jest wyjątkowo prosta i nie wymaga żadnych narzędzi.

Model Trays widthcm Pojemność lejaL MockW ZasilanieV Wagakg Wymiary zewn. LxWxHcm Typ pompy
MINIMAX PLUS Uno 40 40   2,4 230V, 50Hz    
MINIMAX PLUS Uno 45 45 30 2,4 230V, 50Hz 290 75 x 105 x 165
MINIMAX PLUS Uno 60 60 40 2,4 230V, 50Hz 350 75 x 120 x 165

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się za nami!

 

Zobacz też